محمد حاتمی
15 مهر 1402

دسته بندی مطالب سایت

تصمیم گیری مبتنی بر داده در جذب استعدادها

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
Rate this post

نگرانی های اخیر استخدام، رهبران منابع انسانی را متوجه این واقعیت کرده است که تصمیمات آنها بازار را تعیین نمی کند، بازار تصمیمات آنها را تعیین می کند. اما سازمان‌ها می‌توانند به جای اینکه روی موفقیت‌های خود تکیه کنند، منتظر بمانند تا نامزد مناسب به‌طور جادویی ظاهر شود، به روندهای عرضه و تقاضای نیروی کار روی بیاورند تا به تصمیم‌گیری مبتنی بر داده از بازار و آگاهانه‌ترین برای استخدام کمک کنند.

یک گزارش لینکدین نشان داد که 87٪ از رهبران فکر می کنند عملکرد جذب استعدادها استراتژیک تر شده است. آنها معتقدند داده ها این امکان را فراهم می کند. گزارش دوم نشان داد که نه تنها 74 درصد از کسب و کارها در فناوری تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری می کنند، بلکه 57 درصد در پلتفرم های هوش استعداد و 58 درصد در بینش بازار سرمایه گذاری می کنند.

تصمیم گیری مبتنی بر داده در جذب نیروی انسانی

کارمن اسکنلون، معاون راه‌حل‌های مشتری در WilsonHCG، می‌گوید که این سرمایه‌گذاری‌ها در حال افزایش است. زیرا داشتن معیارهای به‌روز مطمئن‌ترین راه برای درک موانع استعداد و متعاقباً دور زدن آنها است. او می‌گوید: «داده‌های بی‌درنگ بازار کار رهبران را قادر می‌سازد تا روندها، چالش‌ها و فرصت‌های موجود در بازار کار را بهتر درک کنند. بر این اساس برای ایجاد نیروی کار مجهز برای پاسخگویی به نیازهای در حال تحول کسب‌وکار برنامه‌ریزی و تصمیم گیری مبتنی بر داده کنند.”

و این بینش‌ها به رهبران این امکان را می‌دهد که تقریباً فوراً وارد عمل شوند. زیرا شرکت‌ها زمانی برای انتظار استعدادهای مورد نیاز خود ندارند. آنها باید از اطلاعات کلیدی استفاده کنند تا تصویر روشنی از بازار و رقبای خود داشته باشند.

سازمان‌ها نمی‌توانند چندین ماه برای داده‌های بازار کار منتظر بمانند.  آنها زمانی به این اطلاعات دسترسی می یابند که قدیمی شده‌اند. “آنها باید بتوانند درک کنند که چقدر استعداد در آنجا وجود دارد، در کجا قرار دارد، و چه حقوقی باید ارائه دهند تا اطمینان حاصل شود که امروز رقابتی هستند.”

تعدادی از داده های مهم وجود دارد که رهبران منابع انسانی باید در تلاش های خود برای استخدام در نظر بگیرند. برخی عبارتند از:

  • بینش عرضه و تقاضای نیروی کار: برای به دست آوردن درک درستی از چشم انداز رقابتی و پیشی گرفتن از تغییرات صنعت
  • حرکات کارکنان: برای درک اینکه کجا شرکت ها استعدادها را برنده و از دست می دهند
  • روندهای حقوق و دستمزد: برای تنظیم استراتژی های پاداش و مکان با شرایط بازار محلی یا کمبود استعدادبینش تنوع، برابری و شمول (DEI): برای تسریع و تقویت استراتژی‌های DEI از طریق هوش بازار کار

در مجموع، داده ها برای ایجاد نیروی کار مجهزی که نیازهای در حال تحول کسب و کار را برآورده می کند، حیاتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کتاب عادت های میلیون دلاری

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات فرم زیر را وارد نمایید.